تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد مطلب : 1847
بهنام ملکی در گفت گو با «صدای بانک»:

دستورالعمل جدید فرابورس در راستای شفافیت بیشتر است

۰
plusresetminus
یک اقتصاددان گفت: یکی از مشکلات مهم ما در بورس عدم شفافیت ها است به رغم اینکه گفته می شود بورس شفاف ترین بازار است، در حال حاضر در اقتصاد و در بورس ضعف های اساسی داریم،چرا باید ملت ما از بورس بیزار باشند؟
بهنام ملکی
بهنام ملکی
یک اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت: آیین نامه و دستورالعمل جدید را باید به فال نیک بگیریم و مهمتر اینکه اجرا شود و درست هم اجرا شود.
 
بهنام ملکی، در گفتگو با خبرنگار «صدای بانک» در تحلیل قوانین جدید بازار فرابورس اظهار داشت: هر کاری در جهت شفافیت بورس انجام شود، کار ارزشمندی است، رتبه هم کاری بدیهی و روشن و حداقل کاری است که در بورس می تواند اجرایی شود، یکی از مشکلات مهم ما در بورس عدم شفافیت ها است به رغم اینکه گفته می شود بورس شفاف ترین بازار است، در حال حاضر در اقتصاد و در بورس ضعف های اساسی داریم،چرا باید ملت ما از بورس بیزار باشند؟ چون بارها از این بازار گزیده شدند، دستورالعمل جدید هم در راستای همین شفاف سازی بیشتر است که مردم هم از وضعیت سهام باخبر باشند و بورس هم با تابلوهای رنگی نظر خود را اعلام کند، این کار می تواند اطلاع دقیق تری را در اختیار دیگران بگذارد.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: بورس باید کاری کند که اعتماد از دست رفته مردم را بازگرداند، اگر می بینید آلمان، ژاپن و خیلی از کشورهای دیگر توسعه یافته اند، دلیلش آن است که مردمشان حضور فعال در بازار بورس دارند، هر چقدر در جهت شفاف سازی کار شود و بورس نظارتش را بیشتر کند تا اطلاعات شرکت ها سوری و دروغین نباشد، وضعیت بهتری خواهیم داشت، در حال حاضر اطلاعات به قدری قطره چکانی ارائه می شوند که فرد حرفه ای هم راه را گم می کند، این یک نوع کلاهبرداری است .
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین