تاریخ انتشارشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
کد مطلب : 3374
خدارحمی در گفت و گو با " صدای بانک" خبر داد:

کشاورزی، سومین بانک وارد شده به بازار متشکل ارزی

۰
plusresetminus
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: خوشبختانه بازار ارز از آرامش و ثبات خوبی برخوردار است که امیدواریم با تشکیل بازار متشکل ارزی شاهد بهبود هرچه بیشتر فعالیت این بازار باشیم.
روح الله خدارحمی
روح الله خدارحمی
مدیرعامل بانک کشاورزی از ورود بانک کشاورزی به عنوان سومین بانک به بازار متشکل ارزی خبر داد.

روح الله خدارحمی در گفتگو با خبرنگار "صدای بانک " درباره وضعیت پرونده این بانک در بازار متشکل ارزی، اظهار داشت: بازار متشکل ارزی اقدام خوبی است که در حال انجام مراحل پایانی است و بانک کشاورزی نیز در مراحل پایانی تکمیل پرونده برای عضویت و فعالیت در این بازار است.

وی افزود: بانک کشاورزی به عنوان سومین بانک به این بازار پیوسته و با آغاز به کار بازار فعالیت در این بازار را شروع خواهیم کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی ادامه داد: خوشبختانه بازار ارز از آرامش و ثبات خوبی برخوردار است که امیدواریم با تشکیل بازار متشکل ارزی شاهد بهبود هرچه بیشتر فعالیت این بازار باشیم.

به گزارش صدای بانک، چندماهی است که حرف و حدیث ها از آغاز به کار بازار متشکل ارزی به گوش می رسد و ثبت نام و تکمیل پرونده صرافان، بانک ها و صرافی بانک ها نیز آغاز شده است.

به گفته متولیان بازار متشکل ارزی، راه اندازی این بازار پایانی بر فعالیت صرافی ها با دو یا چند دفتر یا حساب های متعدد بانکی به نام اقوام صاحبان صرافی خواهد بود. اکنون میان خریداران و فروشندگان ارز برای دریافت مبلغ مورد معامله نگرانی وجود دارد، اما بازار متشکل ارزی این دغدغه را برطرف و به نیابت از طرفین معامله، پول را به حساب آنها واریز می کند.

بانک ها اسکناس ارز را از صرافی ها دریافت می کنند و در صورت اعلام نیاز آنها، اسکناس را نیز بر می گردانند. این موضوع تضمین شده و بانک ها موظف هستند همه نیاز صراف ها به اسکناس را به صورت لحظه ای تامین کنند.

هر صراف موظف است یک حساب مبتنی بر دلار، یک حساب مبتنی بر یورو و یک حساب مبتنی بر ریال در بانک مورد نظرش افتتاح کند و صراف به مدیران این بازار وکالت می دهد که از حساب های او به اندازه معامله ثبت شده در سامانه، برداشت و به حساب طرف دوم معامله واریز شود.

با اعلام بانک مرکزی، زمان آغاز به کار این بازار هم زمان با عید سعید قربان بود اما با موافقت بانک مرکزی و با توجه به اینکه از ۱۲۰ صراف آموزش دیده هنوز تمامی پرونده ها تکمیل نشده بود، آغاز به کار این بازار به تعویق افتاد؛ البته صرافانی که پرونده آنها تکمیل شده، تست گرم بازار را آغاز کرده اند. طبق اعلام بانک مرکزی، دو دوره تست گرم برای برخی از صرافان انجام شده است.

حال باید منتظر ماند تا موعد بعدی بانک مرکزی برای آغاز به کار این بازار چه زمانی خواهد بود تا شاهد تاثیرات این بازار بر فعالیت بازار ارز باشیم زیرا متولیان این بازار معتقدند بازار متشکل ارزی به تمامی معاملات در بازار ارز سر و سامان داده و پایانی بر دلالی ها و سفته بازی ها در بازار ارز خواهد بود.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین