تاریخ انتشارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد مطلب : 1218

برنامه‌ریزی عربستان برای انتشار صکوک بین‌المللی

۰
plusresetminus
آخرین مورد از انتشار اوراق بین‌المللی عربستان مربوط به ژانویه است که در آن ۷٫۵ میلیارد اوراق منتشر کرد و ۲۵ میلیارد دلار تقاضا برای آن ثبت شد.

عربستان در سال ۲۰۱۶ شروع به انتشار اوراق در بازارهای بین‌المللی کرده و از آن زمان تاکنون حدود ۶۰ میلیون دلار در بازار اوراق قرضه بین‌المللی منتشر کرده که ۱۱ میلیون دلار آن از نوع صکوک بوده است.

 رئیس اداره مدیریت بدهی عربستان گفته است که این کشور قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه متنوع‌سازی منابع تامین مالی کسری بودجه خود، بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار صکوک بین‌المللی در فصل سوم سال ۲۰۱۹ منتشر کند.

فهد السیف می‌افزاید: «حدود ۴۰ درصد از ۳۱٫۵ میلیارد اوراق برنامه‌ریزی شده برای سال جاری، در فصل اول ۲۰۱۹ منتشر شده است. صکوک بین‌المللی برنامه‌ریزی شده برای فصل سوم، در شرف زمان‌بندی، قیمت‌گذاری، تحلیل شرایط بازار و عرضه و تقاضا قرار دارد».

براساس گزارش رویترز، آخرین مورد از انتشار اوراق بین‌المللی عربستان مربوط به ژانویه است که در آن ۷٫۵ میلیارد اوراق منتشر کرد و ۲۵ میلیارد دلار تقاضا برای آن ثبت شد.

وزیر مالیه عربستان می‌گوید: «در سال جاری ممکن است عربستان سعودی با توجه به شرایط بازار اوراق بدهی یورویی منتشر کند. همچنین برای متنوع‌سازی انتشار اوراق، در حال بررسی انتشار اوراق بر حسب دیگر ارزها همچون یوان چین نیز هستیم».

اداره مدیریت بدهی عربستان در حال بررسی راهکارهای تامین مالی میان‌مدت با پشتوانه موسسات رتبه‌بندی اعتباری صادرات خارجی است که تضامن وام ارائه می‌دهند و گاهی نیز به منظور تشویق صادرات و کاهش هزینه‌های تجارت بین‌المللی اقدام به تامین مالی می‌کنند.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین