تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
کد مطلب : 1833

بی‌اعتنایی بورس‌های آسیا به تهدید ترامپ

۰
plusresetminus
هر چند که انتظار می‌رفت سخنان دیشب رییس جمهور آمریکا بر روند معاملات امروز بازارهای مالی تاثیر بگذارد اما شاخص‌های بورسی آسیایی در معاملات امروز صعودی بودند
بی‌اعتنایی بورس‌های آسیا به تهدید ترامپ
با وجود تهدید آمریکا به اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از محصولات چینی، بورس‌های آسیایی در معاملات امروز به صعود خود ادامه دادند.


هر چند که انتظار می‌رفت سخنان دیشب رییس جمهور آمریکا بر روند معاملات امروز بازارهای مالی تاثیر بگذارد اما شاخص‌های بورسی آسیایی در معاملات امروز صعودی بودند.

ترامپ دیشب و پس از آنکه اعلام شد رییس جمهور چین احتمالاً در نشست سران گروه ۲۰ شرکت نخواهد کرد تهدید کرد بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از محصولات وارداتی این کشور تعرفه ۲۵ درصدی اعمال خواهد کرد.

در معاملات روز سه شنبه بورس‌های آسیایی، شاخص "نیک کی ۲۲۵" با جبران زیان معاملات اولیه خود موفق شد در نهایت با ۰.۲۲ درصد افزایش و رسیدن به سطح ۲۱ هزار و ۱۹۳.۳۸ واحدی به کار خود خاتمه دهد.

در چین شاخص "شانگهای کامپوزیت" ۰.۴۹ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹۰۵.۴۵ واحد بسته شد. شاخص "شنژن کامپوزیت" نیز نسبت به روز قبل با ۰.۵۴ درصد افزایش بسته شد.

در هنگ کنگ شاخص "هانگ سنگ" با جهش ۰.۷۶ درصدی خود را به ۲۷ هزار و ۷۸۹.۰۵ واحد رساند.

ری آتریل، مدیر مرکز مبادلات ارز بانک ملی استرالیا گفت: اجلاس سران گروه ۲۰ می‌تواند ریسکی دیگر بر سر راه بازارهای مالی جهان باشد. تصمیمات بانک مرکزی آمریکا در هفته‌های آینده نیز با توجه به کاهش رشد اقتصادی آمریکا مهم خواهند بود.

در کره جنوبی رشد محسوس نماد "ال جی" در نهایت شاخص "کسپی" را ۰.۱۵ درصد بالا کشید. در استرالیا شاخص "ای اس ایکس" با رشد محسوس ۱.۲۴ درصدی و رسیدن به سطح ۶۵۲۵ واحدی به کار خود خاتمه داد.

در شرایطی که رییس جمهور آمریکا مواضع سرسختانه‌تری علیه چین اتخاذ کرده است، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا گفته که این بانک اقدامات لازم برای حفظ رشد اقتصادی را مدنظر خواهد داشت و روند مذاکرات تجاری را به دقت زیر نظر دارد.

از دیگر سو بهای هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز با ۰.۲۲ درصد افزایش به ۶۲.۴۳ دلار و نفت خام آمریکا با ۰.۴۳ درصد افزایش به ۵۳.۴۹ دلار رسید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین