تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
کد مطلب : 2578

رئیس‌جمهور پیشین پرو در آمریکا دستگیر شد

۰
plusresetminus
رئیس‌جمهور پیشین پرو متهم است که در دورانی که قدرت را در دست داشت یعنی  در فاصله سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶، مبلغ ۲۰ میلیون دلار از یک شرکت ساخت‌وساز برزیلی به عنوان رشوه دریافت کرده است.
آلخاندرو تولدو
آلخاندرو تولدو
به گزارش "صدای بانک" ،  رئیس جمهور اسبق پرو که به خاطر فساد مالی تحت تعقیب بود در آمریکا بازداشت شده و قرار است به پرو مسترد شود.

  «آلخاندرو تولدو» رئیس‌جمهور پیشین پرو که متهم به دریافت رشوه است، در آمریکا دستگیر شد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، مقامات پرو این خبر را تائید کرده‌اند. دادستانی پرو دیروز (سه‌شنبه)  اعلام کرد که دستگیری تولدو در پی صدور قرار استرداد که ماه مارس پارسال صادر شده بود، صورت گرفته است.  اما انتظار می‌رود که باز گرداندن این سیاستمدار ۷۳ ساله، چندین ماه طول بکشد.

رئیس‌جمهور پیشین پرو متهم است که در دورانی که قدرت را در دست داشت یعنی  در فاصله سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶، مبلغ ۲۰ میلیون دلار از یک شرکت ساخت‌وساز برزیلی به عنوان رشوه دریافت کرده است. با این حال وی این اتهام را رد کرده و گفته است که چنین اتهامی بر پایه انگیزه‌های سیاسی متوجه او شده است.

طبق اعلام وزارت خارجه پرو، تولدو پیشتر در یک رستوران در ایالت کالیفرنیا دستگیر شد اما پس از این یک شب را در زندان سپری کرد،با میانجی گری کنسولگری پرو، آزاد شد.

منبع: فارس 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین