تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
کد مطلب : 4076

پاکستان بانکداری اسلامی را توسعه می‌دهد

۰
plusresetminus
سخنگوی بانک دولتی پاکستان گفت: با هدف اجرای این طرح، بانک دولتی پاکستان در حال پایه‌ریزی یک طرح هفت ساله و یک چارچوب جامع در این زمینه است که ظرف دو ماه آینده رونمایی خواهد شد.
پاکستان بانکداری اسلامی را توسعه می‌دهد
 به گزارش "صدای بانک" ،  دولت پاکستان تصمیم گرفته که یک برنامه جامع را با هدف توسعه بانکداری اسلامی در این کشور اجرا کند.

سخنگوی بانک دولتی پاکستان در این رابطه گفت: با هدف اجرای این طرح، بانک دولتی پاکستان در حال پایه‌ریزی یک طرح هفت ساله و یک چارچوب جامع در این زمینه است که ظرف دو ماه آینده رونمایی خواهد شد.

دولت پاکستان کمیته ویژه‌ای را بدین منظور تشکیل داده و در حال بررسی وام‌هایی است که تحت این چارچوب پرداخت خواهد شد. این درحالی است که سهم بازار دارایی‌های بانکداری اسلامی در کل صنعت بانکداری در پاکستان تا پایان سال مالی گذشته به ۱۴.۴ درصد در مقایسه با ۱۲.۹ درصد در ژوئن سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

بانک مرکزی پاکستان به تازگی اظهار داشته سهم بازار دارایی‌های بانکداری اسلامی در کل صنعت بانکداری در این کشور تا پایان سال مالی گذشته به ۱۴.۴ درصد در مقایسه با ۱۲.۹ درصد در ژوئن سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. دارایی‌های صنعت بانکداری اسلامی نیز در سه ماهه منتهی به ژوئن با رشد ۷.۳ درصد به ۲.۹۹ تریلیون روپیه در مقایسه با ۲.۷۹ تریلیون روپیه سه ماهه قبلی افزایش یافت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین