تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
کد مطلب : 4077

مجوز شورای عالی بیمه به کارگزاری‌های برخط

۰
plusresetminus
شورای عالی بیمه، آیین نامه شماره ۹۲.۲ مکمل آیین‌نامه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه مستقیم را تصویب و به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرد که براساس آن کارگزاری‌های برخط بیمه‌ای مجوز فعالیت خواهند گرفت.
مجوز شورای عالی بیمه به کارگزاری‌های برخط
 به گزارش "صدای بانک" ،   شورای ‌عالی بیمه در جلسه مورخ سیزدهم شهریورماه ۱۳۹۸ به استناد ماده ۱۷ و در اجرای ماده ۶۸ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، آیین نامه کارگزاری (دلالی) رسمی بیمه مستقیم را اصلاح و به عنوان آیین‌نامه شماره ۹۲.۲ و مکمل آیین‌نامه مذکور تصویب کرد.

بنا بر این مصوبه، پروانه کارگزاری(دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین)، مجوزی است که به کارگزار بیمه حقوقی و یا سایر اشخاص حقوقی متقاضی واجد شرایط مقرر در این آیین نامه، توسط بیمه مرکزی صادر می‌شود.

این کارگزاری می‌تواند در خصوص مواردی مانند: ایجاد امکان مقایسه و ارایه مشاوره آنلاین در خصوص نرخ و شرایط خدمات بیمه به متقاضی خدمات بیمه‌ای، بازاریابی و ایجاد امکان فروش آنلاین در رشته های بیمه ای برای مؤسسات بیمه، نمایندگان آنها و کارگزاران رسمی بیمه و ایجاد امکان واریز آنلاین حق بیمه از طریق اتصال به سیستم های مالی موسسه بیمه فعالیت کند.

براساس این مصوبه، متن زیر به عنوان تبصره ۵ به ماده۳ آیین نامه مذکور اضافه می شود :
- مدیرعامل یا یکی از اعضای هیات مدیره اشخاص حقوقی متقاضی اخذ پروانه کارگزاری (دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین) ضمن داشتن شرایط مندرج در بندهای یک الی ۷، ۹ و ۱۰ ماده ۳ این آیین نامه، باید حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط در زمینه بیمه به تشخیص بیمه مرکزی داشته باشند.
بنابراین مصوبه، سایر شرایط لازم برای اعطای پروانه و کد فعالیت به کارگزاری برخط (آنلاین)، نحوه تبادل اطلاعات بین بیمه مرکزی و موسسه بیمه و کارگزار برخط (آنلاین) و سایر موضوعات مربوط با فعالیت کارگزاران برخط (آنلاین) توسط بیمه مرکزی ایران تهیه و ابلاغ خواهد شد.
همچنین کارگزار(دلال) رسمی بیمه برخط (آنلاین) مشمول سایر احکام مقرر در آیین نامه کارگزاران رسمی است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین