تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد مطلب : 9994

قیمت طلا سقوط کرد

۰
plusresetminus
طلا از بالاترین سطح خود در طول سه هفته گذشته سقوط کرد.
قیمت طلا سقوط کرد
به گزارش صدای  بانک به نقل از رویترز، روز دوشنبه با ثبات دلار، با وجود امیدها برای بسته جدید کمکی ویروس کرونا در ایالات متحده، طلا از بالاترین سطح سه هفته گذشته سقوط کرد. هر اونس طلای  اسپات، پس از رسیدن به بالاترین سطح از ۲۱ سپتامبر در ۱۹۳۲.۹۶ دلار در اوایل این دوره، با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۹۲۸.۰۶ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۹۳۴.۱۰ دلار رسید.
مارگارت یانگ، استراتژیست گفت: شاخص دلار اندکی برگشت و وزنه این فلز گرانبها را سنگین کرد. روند تکنیکی در کوتاه مدت، صعودی شده است و ممکن است خیلی زود سطح مقاومت کلیدی ۱۹۴۲ دلار را تست کند.
پس از آنکه مذاکرات در مورد بسته محرک آمریکا با مقاومت روبرو شد و با کاهش یوان پس از اقدام مهاری بانک مرکزی چین، شاخص دلار در برابر رقبا ۰.۱ درصد افزایش یافت. روز یکشنبه دولت ترامپ از کنگره خواست تا لایحه تسکین ویروس کرونا را با استفاده از وجوه باقیمانده از برنامه وام مشاغل کوچک منقضی شده تصویب کند.
پیشنهاد محرک اقتصادی ۱.۸ تریلیون دلاری انتقادات دموکرات ها و جمهوری خواهان کنگره را به همراه داشت، با این حال به نظر می رسد سرمایه گذاران خوشبین هستند که زمانی هزینه ها از سر گرفته می شود.
استیون اینس، استراتژیست ارشد بازار جهانی بیان داشت: قرار است محرک به سرعت پس از انتخابات تحقق یابد. بازار این واقعیت را بررسی خواهد کرد که اکنون محرک نداریم اما با آمدنش از طلا حمایت می کند.
طلا که به عنوان محافظی در برابر تورم و کاهش نرخ ارز در نظر گرفته می شود، امسال تاکنون ۲۷ درصد افزایش یافته و با اقدامات محرک بی سابقه ای که در سطح جهان برای جلوگیری از عواقب اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر COVID-۱۹ رونمایی شد، تقویت شده است.
نقره با ۱.۱ درصد افزایش به ۲۵.۳۹ دلار در هر اونس و پالادیوم با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴۵۰.۳۰ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۸۴.۳۶ دلار رسید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین