کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شانس دستیابی به راه حل در مذاکرات وین افزایش یافته است

22 دی 1400 ساعت 10:00

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: مذاکرات وین برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در حال تسهیل است و شانس دستیابی به راه حل افزایش یافته است.


به گزارش صدای بانک به نقل از تاس، روز دوشنبه سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه پس از مذاکرات روسیه و آمریکا گفت: مذاکرات وین برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در حال تسهیل است و شانس دستیابی به راه حل افزایش یافته است.
معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: مذاکرات وین سرعت گرفته است. معتقدیم که شانس دستیابی به راه حل در چارچوب دورهای قبل شامل شش دوری که تا ۲۰ ژوئن برگزار شد، افزایش یافته و این مثبت است. همه طرف های مذاکره برای حل مشکلات باقی مانده آمادگی خود را نشان دادند. وی اشاره کرد که برای رسیدن به هدف نهایی، یعنی احیای توافق هسته‌ای ایران به شکل اولیه، طرح‌های مختلفی امکان‌پذیر است.
این دیپلمات ارشد خاطرنشان کرد: احتمالا رویکرد گام به گام مبتنی بر عمل متقابل برای رسیدن به هدف اصلی استفاده می شود. وی گفت: من می خواهم تأکید کنم که قرار نیست گام های میانی احتمالی جایگزین توافق اساسی شود، که باید به طور کامل بازیابی شود. طرف روسی در این راستا پیش می رود و در عین حال به ایرانی ها، آمریکایی ها و اروپایی ها کمک های سیاسی و دیپلماتیک می کند. این دیپلمات همچنین گفت: نیازی به تعیین ضرب الاجل برای دستیابی به تصمیم نهایی در مورد توافق هسته ای ایران نمی بیند.
در سوم ژانویه، هشتمین دور مذاکرات وین با هدف احیای برجام به شکل اولیه، پس از تعطیلات سال نو از سر گرفته شد. پس از نشست کمیسیون مشترک و کشورهای گروه ۵ (روسیه، بریتانیا، آلمان، چین و فرانسه)، طرفین توافق کردند که کار روی پیش نویس این توافق را تسهیل کرده و آن را تا اوایل فوریه ۲۰۲۲ تکمیل کنند


کد مطلب: 11272

آدرس مطلب :
https://www.sedayebank.com/news/11272/شانس-دستیابی-راه-حل-مذاکرات-وین-افزایش-یافته

صدای بانک
  https://www.sedayebank.com