تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
کد مطلب : 11871

آغاز پذیره‌نویسی «هم‌وزن» از امروز در فرابورس ایران

۰
plusresetminus
مونا حاجی علی‌اصغر مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری پرتو آفتاب کیان با اشاره به اینکه، پذیره‌نویسی صندوق «هم‌وزن» از امروز آغازشده و تا 4 خردادماه، ادامه دارد، گفت: این اولین صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی است که روی سهم‌های شاخص هم‌وزن کار خودش را آغاز می‌کند.
آغاز پذیره‌نویسی «هم‌وزن» از امروز در فرابورس ایران
به گزارش صدای بانک، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله شاخصی کیان با نماد «هم‌وزن» از امروز در فرابورس ایران آغاز شد و تا 10 روز کاری ادامه خواهد داشت. «هم‌وزن» اولین صندوق شاخصی بازار سرمایه است که روی شاخص هم‌وزن فعال خواهد بود.
به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، صبح روز جاری در نشست یک دیدار، یک عرضه که به مناسبت پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله شاخصی کیان برگزار شد، یکی از مدیران مجموعه کیان به تشریح جزئیات این صندوق پرداخت و آن را اولین صندوق شاخصی بر مبنای شاخص هم‌وزن در بازار سرمایه معرفی کرد.
در نخستین روز از پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله شاخصی کیان (قابل معامله در فرابورس ایران) مونا حاجی علی‌اصغر مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری پرتو آفتاب کیان با اشاره به اینکه، پذیره‌نویسی صندوق «هم‌وزن» از امروز آغازشده و تا 4 خردادماه، ادامه دارد، گفت: این اولین صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی است که روی سهم‌های شاخص هم‌وزن کار خودش را آغاز می‌کند.
حاجی علی‌اصغر با تأکید بر ویژگی‌ها و ظرفیت‌های صندوق شاخصی کیان، گفت: در بازار سرمایه ایران 6 صندوق شاخصی فعال هستند که 4 صندوق روی شاخص کل، یک صندوق در شاخص 30 شرکت بزرگ و این صندوق هم در شاخص هم‌وزن فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه اندازه این صندوق 750 میلیارد تومان است و تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز در این پذیره‌نویسی نیز باید حدود 75 میلیارد تومان باشد، در خصوص پیش‌بینی عملکرد و بازدهی صندوق شاخصی کیان گفت: مقایسه آماری بازارهای سرمایه‌گذاری و میانگین بازدهی در بازارهای مختلف طی یک دوره 5 ساله از 29 اسفند 95 تا پایان اسفندماه 1400 نشان می‌دهد بازار مسکن تهران 7.69 برابر، دلار 6.99 برابر، سکه 10.37 برابر و شاخص هم‌وزن 22.15 برابر بازدهی داشته‌اند این در حالی است که بازدهی شاخص کل.17.7 درصد بوده است.
حاجی علی‌اصغر با تأکید بر اینکه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شاخص هم‌وزن برای بازدهی بالاست، گفت: بررسی میانگین بازده سالیانه از ابتدای سال 97 به‌عنوان سالی که جهش ارزی در آن رخ داد نیز نشان می‌دهد که شاخص کل حدود 94 درصد، شاخص هم‌وزن 112 درصد و دلار 59 درصد بازدهی داشته‌اند.
مدیرعامل مشاور سرمایه‌گذاری پرتو آفتاب کیان با اشاره به اینکه بسیاری از افراد به سرمایه‌گذاری در حوزه دلار علاقه‌مند هستند، گفت: این در حالی است که بررسی آماری بازارها نشان می‌دهد ابزارهای متنوع‌تر با ظرفیت بازدهی‌های بالاتر برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که سرمایه‌گذاران می‌توانند با انتخاب آن‌ها شرایط بهتری را تجربه کنند.
وی با اشاره به اینکه 14 شرکت در زیرمجموعه گروه مالی کیان فعال هستند، تصریح کرد: طی چند روز آینده مجوز فعالیت لیزینگ کیان نیز دریافت می‌شود، شرکت‌های فین تک هم در زیرمجموعه کیان فعال هستند. همچنین گروه مالی کیان در حال بررسی شرایط برای ورود به بازار سرمایه است.
این گزارش حاکی است از امروز 24 اردیبهشت‌ماه تا چهارم خردادماه به مدت 10 روز کاری پذیره‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله شاخصی کیان با نماد «هم‌وزن» در فرابورس انجام خواهد شد.
مدیر این صندوق شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آفتاب کیان و بازارگردان صندوق نیز صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازار گردانی کیان هستند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین