تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
کد مطلب : 11927
مؤلف علوم بانکداری اسلامی:

حمایت بانک صادرات ایران از نمایشگاه کتاب برکات زیادی برای جامعه دارد

۱
plusresetminus
پژوهشگر و‌ مؤلف کتب علوم بانکداری اسلامی گفت: هر چه قدر دستگاه‌های اجرایی از حوزه کتاب و کتابخوانی و طرح‌های پژوهشی بیشتر حمایت کنند و خود را به فضای علمی بیشتر ملحق کنند، خیرات و برکات زیادی برای جامعه، اقتصاد کشور و آن سازمان دارد.
حمایت بانک صادرات ایران از نمایشگاه کتاب برکات زیادی برای جامعه دارد
به گزارش صدای بانک از روابط‌ عمومی بانک صادرات ایران، مصطفی شهیدی نسب در نشستی در غرفه بانک صادرات ایران در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره اهمیت ورود نهادهای مالی و بانکی به عرصه حمایت از کتاب و پژوهش، افزود: فعالیت و حمایت بانک صادرات ایران از نمایشگاه کتاب تهران قطعا موجب تاثیرات مثبتی خواهد بود. این حمایت را ارج می‌نهیم  و با توجه به سابقه و پیشینه این بانک امید است که بتواند گام‌های بزرگتری در این زمینه بردارد.
دانش‌آموخته مقطع کارشناسی‌ارشد مدیریت مالی و دکتری اقتصاد اسلامی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در این نشست با تشریح اقدامات و تالیفات خود در حوزه بانکداری اسلامی، ظرفیت‌های بانکداری اسلامی در  برون رفت از شبهات موجود را تبیین کرد و گفت: هر چه‌قدر در حوزه علمی بیشتر کار شود، راهکارهای بیشتری برای کاهش فشار بر بانک‌ها یافت می‌شود.
وی با اشاره به تلاش‌های مرحوم سیدعباس موسویان در تبیین و پویایی فقهی عقود بانکداری اسلامی در کاهش فشار و قضاوت‌های عجولانه نسبت به نظام بانکی، افزود: این تلاش‌های علمی موجب شد تا اقدامات انجام شده در قالب طرح اصلاح نظام بانکی، فشارهای زیادی از هجمه بر نظام بانکی کشور برطرف کرد.
شهیدی نسب اظهار داشت: علت پیشرفت تعداد زیادی از نهادهای مالی غربی و سایر کشورهای جهان، پیوند آنها با حوزه‌های پژوهشی بوده است. این بنگاه‌ها از ارتباط با پژوهش استقبال کرده و در راستای تخصص‌های ویژه خود مورد استفاده قرار داده‌اند که نتایج موفقیت‌آمیزی داشته است.
وی از  کتاب‌های «جامع آموزشی بانکداری اسلامی» و «تامین مالی خرد» به عنوان دو کتاب در دست چاپ خود خبر داد و گفت: آخرین یافته‌ها در بانکداری اسلامی با نظم و منطق جدید در این کتاب‌ها دستاوردهای جدید در این حوزه است که در اختیار علاقه‌مندان و فعالان صنعت بانکداری قرار خواهد گرفت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین