کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رئیس سازمان بورس:

بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند

6 خرداد 1402 ساعت 1:36

مجید عشقی با بیان اینکه بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد کشور است، گفت: بسیاری از صاحبان بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.


به گزارش صدای بانک از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایرنا، مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار روز جمعه در نشست تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آمل افزود: بسیاری از صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند و ما برای رفع این مشکل برنامه جدی داریم.
وی گفت: در حال حاضر دیگر به تهران متکی نیستیم و برای شناسایی بخش خصوصی واقعی و رفع مشکلات پیش روی آنها خودمان به سراغ آنها خواهیم رفت.
عشقی بیان کرد : فرصت‌های اقتصادی بخش خصوصی و آموزش آن‌ها در زمان حاضر یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی ما محسوب می‌شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: برای نهادینه کردن بخش خصوصی واقعی از آموزش بچه‌های دبیرستان تا برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای بنگاه‌های اقتصادی برنامه داریم.
وی تصریح کرد: با تجمیع چند بنگاه اقتصادی و شرکت های دانش‌بنیان حتی برای یک جمع ۳۰ نفره جهت آشنایی آنان با تامین مالی و پذیرش در بورس و فرابورس کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنیم.
عشقی اضافه کرد: در حال حاضر همه ما باید تلاش کنیم تا بخش خصوصی واقعی بازیگر اقتصاد کشور باشد و همانند بخش خصوصی لوازم خانگی وارد بازار شوند که این امر برای اقتصاد ایران نجات بخش است.


کد مطلب: 20684

آدرس مطلب :
https://www.sedayebank.com/news/20684/بسیاری-بنگاه-های-اقتصادی-ابزارهای-مالی-بازار-سرمایه-آشنایی-ندارند

صدای بانک
  https://www.sedayebank.com