تاریخ انتشارشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳
کد مطلب : 13355
ذخیره آب ۵ سد تهران چقدر اضافه شد

‌رشد ۸ میلیون متر مکعبی آب پشت سد زاینده‌رود

۰
plusresetminus
سامانه‌ بارشی اخیر در ۲ استان تهران و اصفهان زمینه رشد ذخیره سدهای کشور را فراهم کرد، به طوری که ذخیره آب ۵ سد استان تهران ۹.۵ میلیون مترمکعب و در سد زاینده رود ۸ میلیون مترمکعب رشد کرد، اما مردم توجه کنند که کماکان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.
به گزارش صدای بانک، بر اساس پیگیری‌ها از شرکت مدیریت منابع آب کشور، با توجه به فعالیت سامانه بارشی اخیر در حوضه آبریز تهران، طی دو روز گذشته بارندگی مناسبی در حوضه آبریز اتفاق افتاده که در ایستگاه‌های وزارت نیرو آمار بارش‌ ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متر را ثبت کرده‌اند.
بارش اتفاق افتاده در سدهای کشور سبب‌ رشد ورودی به مخازن سدها پنجگانه شد و تا ساعت ۷:۳۰ دقیق صبح روز شنبه مورخ ۸ مردادماه سال ۱۴۰۱، میزان ۹.۵ میلیون متر مکعب آب متاثر از سامانه بارشی وارد مخازن سدهای مذکور شده است.
لازم به تاکید است، روند ورودی جریان آب به سدهای کشور همچنان تداوم داشته و پیش‌بینی می‌شود، ورودی آب به سدهای امیرکبیر، لار، لتیان، ماملو و طالقان به بیش از ۱۰ میلیون متر مکعب ارتقا پیدا کند.

رشد ۸ میلیون متر مکعبی آب پشت سد زاینده رود
بر اساس این گزارش، بارش‌های در حوضه آبریز زاینده رود نیز به جریان موثر ورودی به سد زاینده رود کمک کرده و تا ساعت ۷:۳۰ صبح روز جاری رشد ۸ میلیون متر مکعبی ذخیره آب در این سد اتفاق افتاده است.
لازم به ذکر است با وجود بارش‌های اخیر، کماکان مشکل کمبود آب در کشور وجود دارد و مردم توجه کنند که کماکان باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی اگزیم نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین