تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
کد مطلب : 15878

عرضه گاز مایع روسیه به چین ۳۲ درصد افزایش یافت

۰
plusresetminus
عرضه گاز طبیعی مایع از روسیه به چین از ژانویه تا اکتبر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته است.
عرضه گاز مایع روسیه به چین ۳۲ درصد افزایش یافت
به گزارش صدای بانک از روسیا الیوم، اداره گمرک چین روز یکشنبه 29 آبان، گزارش داد که عرضه گاز طبیعی مایع از روسیه به چین از ژانویه تا اکتبر(دی ماه ۱۴۰۰ تا مهر ۱۴۰۱) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲ درصد افزایش یافته و به ۴.۹۸ میلیون تن رسیده است.
بر اساس داده‌های اداره گمرک چین، واردات LNG روسیه از نظر ارزش با ۱۵۷ درصد افزایش به بیش از ۵.۳ میلیارد دلار رسید. از نظر حجم فیزیکی LNG خریداری شده توسط چین، روسیه در رتبه چهارم قرار دارد.
استرالیا در بازه زمانی ژانویه تا اکتبر با صادرات ۱۷.۵۵ میلیون تن ال ان جی به ارزش ۱۲.۵۵ میلیارد دلار، تامین کننده اصلی گاز طبیعی مایع به چین بوده است. با این حال، در این مدت، حجم تحویل سالانه گاز از استرالیا به چین به یک سوم کاهش یافت.
قطر با عرضه ۱۲.۴۶ میلیون تن گاز مایع، به ارزش ۸.۹۵ میلیارد دلار به چین رتبه دوم بزرگ‌ترین صادر کننده گاز مایع به این کشور قرار دارد و حجم عرضه آن در این مدت به نسبت سال قبل از آن ۷۸ درصد افزایش یافته است. پس از آن، مالزی در جایگاه سوم قرار دارد و ۶.۱۸ میلیون تن، به ارزش ۵.۷۹ میلیارد دلار عرضه کرده که به نسبت سال قبل از آن ۱۲ درصد کاهش داشته است.
اندونزی هم در جایگاه پنجم صادرات ال ان جی به چین قرار دارد و در مدت مذکور، ۳.۰۲ میلیون تن به ارزش ۲.۳۷ میلیارد دلار عرضه کرده که ۲۷ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.
چین در ماه اکتبر ۷۵۵.۶۵ هزار تن LNG از روسیه وارد کرد که ۷.۱۲ درصد کمتر از ماه قبل از آن بود.
در سال ۲۰۲۱، چین ۴.۵۱ میلیون تن LNG از روسیه وارد کرد که ۱۰ درصد کمتر از سال قبل آن است. اما در آن مدت ارزش این سوخت به ۲.۷۶ میلیارد دلار رسید که ۶۰ درصد رشد سالانه را نشان می‌داد.
منبع: اگزیم نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین