تاریخ انتشارشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
کد مطلب : 17675

چطور از بورس کالا ربع سکه بخریم؟

۰
plusresetminus
برای خرید ربع سکه در بورس، نیاز به دریافت کد بورسی دارید؛ بنابراین در صورتی که کد بورسی ندارید ابتدا در سایت سجام ثبت‌نام کنید و با تکمیل اطلاعات درخواستی، در انتها کد رهگیری ثبت‌نام سجام را دریافت کنید. برای خرید ربع سکه نیاز به کد معاملاتی بورس کالا ندارید.
چطور از بورس کالا ربع سکه بخریم؟
به گزارش صدای بانک از اقتصادآنلاین؛ با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که کارگزاری منتخب در اختیارتان گذاشته، وارد پنل معاملاتی آن شوید.
در قسمت مربوط به جست‌وجوی نماد، نماد معاملاتی آن با نام “ربع سکه ۰۳۱۲رفاه(ن)” و نماد (سکه۰۳۱۲ن۰۶) را وارد کنید.
از بین نتایج نمایشی نام طلا(ربع سکه) را انتخاب کنید. با این کار به صفحه مربوط به خرید و فروش واحدهای صندوق هدایت می‌شوید. در این صفحه مشابه با خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی می‌توانید در قسمت خرید، تعداد دلخواه واحد از صندوق و قیمت پیشنهادی خود را برای خریدار خریداری کنید.
پس از بررسی مبلغ نهایی معامله و اطلاعات خرید، می‌توانید معامله را به تایید برسانید تا در صورت عرضه واحد در قیمت مورد نظر، خریدتان به تعداد درخواستی انجام شده و نماد ربع سکه به پرتفوی شما اضافه شود.
این سکه دارای هزینه انبارداری و مالیات است.
هزینه انبارداری، مبلغ هزار ریال روزانه به ازای هر قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی است که این هزینه بر عهده خریدار است و زمان تحویل کالا از خزانه باید با انباردار تسویه شود. مالیات بر ارزش افزوده نیز به میزان ۹ درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت می‌شود.
برای تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه، مالک یا نماینده قانونی وی باید از تاریخ اول بهمن ۱۴۰۱ و پس از هماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص شده، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین