تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
کد مطلب : 19181

مذاکرات مجارستان با قطر برای واردات گاز

۰
plusresetminus
وزیر خارجه مجارستان روز یکشنبه در حاشیه انجمن اقتصادی قطر گفت که مذاکراتی میان شرکت انرژی قطر و شرکت برق مجارستان در حال انجام است و انتظار می رود گاز قطر بخشی از ترکیب انرژی مجارستان در سال ۲۰۲۶ باشد.
مذاکرات مجارستان با قطر برای واردات گاز
به گزارش صدای بانک از «الخلیج آنلاین»، «پیتر سیارتو» افزود: افق های می بینیم که ممکن است گاز قطر بخشی از ترکیب انرژی مجارستان شود و اگر مذاکرات به موفقیت برسد، محموله های گاز قطر در نیمه دوم دهه میلادی یا در سال ۲۰۲۶ وارد کشور خواهد شد.
وزیر خارجه مجارستان تاکید کرد که کشورش از این همکاری در زمنیه انرژی میان دو کشور بسیار بهره خواهد برد و برای ارتقاء آن تلاش خواهد کرد.
«پیتر سیارتو» اظهار داشت که برخی از شرکت‌های مجارستان در بسیاری از طرح های قطر در زمینه زیرساخت‌ها و کشاورزی سهیم‌اند و افزود: ما همچنین به دنبال امضای توافق حمایت متقابل از سرمایه گذاری‌هایی هستیم که به زودی اجرایی خواهد شد.
وی تاکید کرد که زمینه‌های متعددی برای همکاری میان دو کشور مانند سرمایه گذاری در حوزه دیجیتال، اقتصاد دانش بنیان و صنعت خودروهای برقی وجود دارد.
مجارستان در دسامبر گذشته مذاکراتی را با قطر و عمان برای واردات گاز طبیعی مایع انجام داد.
این کشور به موجب توافق بلندمدت ۱۵ ساله با روسیه که سال گذشته امضا شد، سالانه ۴.۵ میلیارد متر مکعب گاز را طریق بلغارستان و صربستان دریافت می کند.
منبع: اگزیم نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین