تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰
کد مطلب : 19210
با واگذاری ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین؛

۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن با همکاری بخش خصوصی ساخته می‌شود

۰
plusresetminus
طی تفاهم‌نامه‌ای که توسط سازمان ملی زمین و مسکن با شرکت‌های پیشران استان‌های یزد، آذربایجان شرقی، کرمان و قزوین منعقد شد، با واگذاری بیش از ۲ هزار و ۶۱۸ هکتار زمین، ۸۴ هزار واحد مسکونی برای کارکنان این شرکت‌ها ساخته می‌شود.
۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن با همکاری بخش خصوصی ساخته می‌شود
به گزارش صدای بانک، امروز (دوشنبه) سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مولدسازی و مشارکت بخش خصوصی در طرح نهضت ملی مسکن، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های پیشران صنعت شهرها کردند.
سازمان ملی زمین و مسکن در قالب این تفاهم‌نامه یک هزار و ۶۹۴ هکتار زمین را در استان یزد به شرکت‌های چادرملو، جهان‌آباد میبد، سنگ آهن مرکزی و سنگ آهن کویر واگذار کرد تا به ساخت ۴۴ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی در شهرهای اردکان، میبد، بافق و مروست اقدام کنند.
میزان اراضی در نظر گرفته شده برای شهر اردکان ۴۰۰ هکتار معادل ۱۲ هزار واحد مسکونی و برای شهر میبد و بافق نیز هر کدام ۶۰۰ هکتار معادل ۱۵ هزار واحد مسکونی است. سازمان ملی زمین و مسکن در شهر مروست نیز ۹۴ هکتار زمین معادل ساخت ۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی واگذار خواهد کرد.
همچنین دو شهر بم و هرات در استان کرمان دیگر مناطق این تفاهم‌نامه هستند که با واگذاری ۸۰۰ هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت عمران ارگ جدید بم، ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی در آنها آغاز می‌شود.
بر اساس این تفاهم‌نامه ۱۲۰ هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی، به شرکت مس مونگون واگذار خواهد شد که ۱۱۰ هکتار آن در تبریز و ۱۰ هکتار آن در شهر ورزقان قرار دارد. این اراضی ظرفیت ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را دارد.
قزوین، دیگر صنعت شهر این تفاهم‌نامه است که با واگذاری ۴.۲ هکتار زمین در محدوده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت الماس الموت، شاهد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی خواهد بود.
منبع: اگزیم نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین