تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
کد مطلب : 19264

مطالبات تمام صندوق های بازنشستگی زیر پوشش وزارت تعاون پرداخت شد

۰
plusresetminus
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مطالبات تمام صندوق های بازنشستگی زیر پوشش وزارت تعاون پرداخت شده است.
مطالبات تمام صندوق های بازنشستگی زیر پوشش وزارت تعاون پرداخت شد
به گزارش صدای بانک، سید صولت مرتضوی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام صندوق‌های بازنشستگی که تحت پوشش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هستند نسبت به پرداخت مطالبات جامعه هدف اقدام شده و حتی معوقات سنوات آن هم پرداخت شده است.
وی درباره تعیین حداقل حقوق و دستمزد کارگری اظهار کرد: تا اوایل هفته آینده تعیین حقوق حداقل دستمزد کارگران مشخص شود و تاکید ما تبعیض قایل نشدن است.
وی افزود: فرایند استانی برای کالابرگ را طی کردیم و تاکنون بالغ بر ۳۰ هزار فروشگاه به سامانه کالابرگ الکترونیک متصل شده‌اند. مردم می‌توانند تقریباً یک ماه زودتر از زمان واریز نقدی یارانه نسبت به خرید اعتباری در طرح کالابرگ الکترونیک اقدام کنند.
وزیر تعاون یادآور شد: تعیین حداقل حقوق و دستمزد کارگران هم کمیته تعیین مصادیق جلسات مختلفی برگزار کرد و هم شورای‌عالی کار در هفته جاری تشکیل جلسه داد که مشترکات بسیاری را به همراه داشت. در چند مورد هم کار به کارگروه‌های تخصصی واگذار شد. امیدوارم تا اوایل هفته آینده تعیین حداقل حقوق و دستمزد کارگران مشخص شود.
مرتضوی یادآور شد: تاکید ما بر این است که تبعیضی قائل نشویم و تفاوتی بین کارمندان دولت و کارگران در شرایط مساوی ایجاد نشود. یعنی حداقلی که برای کارمندان دولت پیش‌بینی شده اگر بیشتر از آن برای کارگران پیش‌بینی نکنیم باید به همان حداقل ملتزم باشیم.
منبع: اگزیم نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین