تاریخ انتشارشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
کد مطلب : 19288

در سال ((تولید، داکش بنیان، اشتغال آفرین)) محقق شد

با تولید ۴ میلیون تن محصول، رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندر امام شکسته شد
۰
plusresetminus
پتروشیمی بندر امام در سال ۱۴۰۱ با بهره‌گیری مناسب از توان و دانش کارشناسان و کارکنان خود و همچنین شرکت‌های دانش بنیان، موفق به تولید نزدیک به ۴ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی شد که رکورد جدید تولیدی در مقایسه با چهار سال گذشته محسوب می‌شود.
در سال ((تولید، داکش بنیان، اشتغال آفرین)) محقق شد
به گزارش صدای بانک از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این شرکت در سال ۱۴۰۱ با منطبق کردن سیاست‌های کلان خود با شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، توانست با تلاش کارشناسان و نخبگان خود از تنگناهای تولیدی عبور کند و همچنین با بهره گیری مناسب از توان شرکت‌های دانش بنیان در حل مسائل، در بخش‌های مختلف تولیدی به شکوفایی برسد و رکوردهای تولیدی نسبت به برنامه را به ثبت برساند. 
عملکرد تولیدی پتروشیمی بندر امام در مجتمع کیمیا که تولیدکننده محصولات در زنجیره کلر است به طوری بود که موفق شد در واحد وینیل کلراید (VC) با تولید بیش از ۱۷۱ هزار تن، تولید ۱۰۱ درصدی نسبت به برنامه و نیز در واحد متیل ترشیو بوتیل‌اتر (MTBE) بیش از ۴۸۴ هزار تن تولید، ۱۰۳ درصد نسبت به برنامه تولید را به ثبت برساند. 
پتروشیمی بندرامام در مجتمع بسپاران خود هم توانست در واحد‌های پلی اتیلن سبک (LD) بیش از ۱۲۲ هزار تن تولید را ثبت و نسبت به برنامه ۱۱۰ درصد تولید را محقق کند و همچنین واحد پلی اتیلن سنگین (HD) این مجتمع هم توانست بالاتر از برنامه تولید خود بیش از ۱۵۰ هزار تن محصول را به ثبت برساند. 
گفتنی است مجتمع‌های فرآورش یک و دو پتروشیمی بندرامام هم طبق برنامه‌های تولیدی و متناسب با خوراک‌های دریافتی فعالیت تولیدی خود را محقق کردند. 
همچنین مجتمع آب‌نیرو که وظیفه تامین یوتیلیتی را به عهده دارد، موفق شد در این سال با پایداری و استمرار تولید به صورت مستمر و مداوم ماموریت خود در راستای تامین یوتیلیتی واحدهای عملیاتی و تولیدی پتروشیمی بندرامام را در سطح مطلوب ایفا کند. 
شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ اولین همایش تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان را با هدف حل مسائل تولیدی و استفاده از دانش ایرانی برگزار کرد و در امتداد آن با تلاش مدیران، کارشناسان و کارکنان خود، توانست در مجموع با تولید بیش از ۳ میلیون و ۹۹۱ هزار تن انواع محصولات، ۹۵/۵ درصد تولید نسبت به برنامه تدوین شده را محقق کند و بالاترین حجم تولیدات از سال ۱۳۹۶ تا کنون را به ثبت برساند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین