تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵
کد مطلب : 20013

مجلس عملکرد فاطمی امین در اتحادیه کسب و کارهای مجازی را فراموش نکند

۰
plusresetminus
مجلس عملکرد فاطمی امین در اتحادیه کسب و کارهای مجازی را فراموش نکند
به گزارش صدای بانک از خبرآنلاین، یک شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ دومین استیضاح سید رضا فاطمی امین یکی از وزرای ضعیف کابینه آقای رئیسی در فاصله شش ماه از استیضاح قبلی، برگزار می شود. مردم و به ویژه صنعتگران ضعف مدیریتی وزیر نورچشمی آقای رئیسی را با کمبود و گرانی مداوم قیمت محصولات و خودرو، تعطیلی مداوم و طولانی واحدهای صنعتی به دلیل کمبود برق و گاز! بی ثباتی در سیاست ارزی برای واردات نهاده های تولید و صادرات و همین طور عدم پیگیری مساله تامین مالی و تسهیلات بانکی بخش تولید، از نزدیک لمس کرده و آگاهند.
اما یکی از بخش هایی که از صدارت فاطمی امین آسیب دیده و صدایش کمتر شنیده می شود، اقتصاد دیجیتال است. با روی کار آمدن دولت جدید، فرایند برگزاری دومین دوره انتخابات اتحادیه کسب و کارهای مجازی با دخالت های مستقیم دولتی ها روبرو شد و بعد از چندین بار تاخیر به بهانه های واهی، سرانجام برگزاری انتخابات کلا ملغی شد.
از زمان روی کارآمدن دولت آقای رئیسی از شهریور ۱۴۰۰ اتحادیه کسب و کارهای مجازی تا کنون بعد از استعفای حمید محمدی (دیجی کالا) در اردیبهشت ۱۴۰۱، فرشاد وکیل زاده، آرمان صفایی و چهره مورد توجه دولتی ها مینا مهرنوش رئیس این اتحادیه شده اند.
دولتی کردن اتحادیه های صنفی به ویژه اتحادیه کسب و کارهای مجازی معنی اش این است دولت، نه علاقه ای به شنیدن صحبت های فعالان بخش خصوصی دارد نه اراده ای برای حل مشکلات آن ها و طبیعی است روئسای منصوب دولت، خود را وام دار و پاسخگوی دولت می دانند نه اعضا. به کلام دیگر ماحصل این سیاست اشتباه عوض شدن حوزه ذی نفعان از مردم به دولت است. و البته دولتی شدن کسب و کارها، موضوعی بود که رهبر انقلاب به تازگی نسبت به آن هشدار دادند.
به نظر می رسد اگر سیاست وزارت صمت دولت آقای رئیسی تضعیف فعالیت ها و اتحادیه صنفی بوده، در یک هماهنگی قابل توجه با وزارت پست و تلگراف و تلفن(در دوره ی جدید اینترنت و ارتباطات پایدار نداریم) کاملا موفق عمل کرده و توانسته اند بخش نوپای اقتصاد دیجیتال را زیر ضربه ببرند. کاش در استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت نمایندگان مجلس به ضعف مشهود فاطمی امین در توسعه و تسهیل کسب و کارهای مجازی و دانش بنیان هم اشاره ای بکنند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین