تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱
کد مطلب : 20478
رونمایی از اولین صندوق بخشی فرابورس ایران

«پتروما» در بازار ابزارهای نوین مالی معامله شد

۰
plusresetminus
اولین صندوق بخشی فرابورسی با نماد «پتروما» در بازار ابزارهای نوین مالی معاملات خود را آغاز کرد.
«پتروما» در بازار ابزارهای نوین مالی معامله شد
به گزارش صدای بانک از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، گشایش نماد صندوق سرمایه‌گذاری بخشی پتروشیمی دماوند امروز طی مراسمی به‌عنوان اولین صندوق بخشی قابل معامله در فرابورس انجام شد.
بر اساس این گزارش صندوق سرمایه‌گذاری بخشی پتروشیمی دماوند با موافقت سازمان بورس بعد از تغییر ساختار صندوق از امروز در نماد «پتروما» معاملات خود را در بازار ابزارهای نوین مالی از سر گرفت.
صندوق بخشی دماوند پیش از این با نام صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله گنبد مینای دماوند در فرابورس ایران حضور داشته است که پس از تصمیم‌گیری در خصوص تغيير ماهيت صندوق از مختلط به سهامی بخشی و اعمال تغييرات مرتبط با آن، از طريق انجام حراج ناپيوسته و با اعمال يك مرحله پيش گشايش، روز یکشنبه مجددا در مدار معاملات قرار گرفت.
به این ترتیب طی معاملات امروز پس از گشایش نماد «پتروما» این صندوق با رشد قیمت واحدهای سرمایه‌گذاری مواجه و قیمت پایانی پتروما 15 هزار 486 ریال ثبت شد. همچنین بیش از 820 هزار واحد این صندوق به ارزش بیش از 12 میلیارد ریال معامله شد. 74 درصد خریدهای پتروما توسط سرمایه‌گذاران حقیقی و 25 درصد متعلق به حقوقی‌ها بود. همچنین در سمت فروش 87 درصد حقوقی‌ها فروشنده بودند.

مدیرعامل تامین سرمایه دماوند: توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم با صندوق‌های بخشی
میثم فدایی، مدیرعامل تأمین سرمایه دماوند در گفت‌وگو با «فرا رسانه» با اشاره به اینکه صندوق بخشی پتروشیمی دماوند در راستای تکمیل زنجیره صندوق‌های سرمایه‌گذاری دماوند راه‌اندازی شده است، گفت: پتروما به‌عنوان یک ابزار جدید در بازار سرمایه با هدف توسعه سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در صنعت کلیدی و بزرگ پتروشیمی آغاز به فعالیت کرده است.
وی موسسین این صندوق را شرکت‌های تأمین سرمایه دماوند و سرمایه‌گذاری اعتضاد غدیر معرفی کرد و در خصوص حوزه فعالیت این صندوق، تصریح کرد: با حضور شرکت‌های پتروشیمی متنوع در گروه هلدینگ غدیر و همچنین دانش انباشته حوزه مشتقات در تأمین سرمایه دماوند، مقررشده این صندوق در هر دو حوزه معاملات نقدی و مشتقات سهام شرکت‌های پتروشیمی فعالیت داشته باشد.
فدایی با اشاره به گروه پتروشیمی به‌عنوان صنعتی متنوع و جذاب در بازار سرمایه گفت: تأمین سرمایه دماوند تمام تلاش خود را می‌کند با مدیریت دارایی تخصصی در صندوق بخشی پتروشیمی دماوند، گلچینی از بهترین سهم‌های این صنعت را در سبد پتروما جمع‌آوری کند. همچنین با ورود به حوزه اختیار خریدوفروش نیز بازده بهتری را برای سرمایه‌گذاران ایجاد خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین