تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۳
کد مطلب : 20520

صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی در حوزه پتروشیمی تاسیس می‌شود

۰
plusresetminus
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به ظرفیت درآمد صد میلیارد دلاری صنایع پایین دستی در کشور، تقویت مالی شرکت‌های دانش بنیان برای رسیدن به این مهم را یک ضرورت دانست.
صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی در حوزه پتروشیمی تاسیس می‌شود
به گزارش صدای بانک از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تفاهم‌نامه همکاری برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان در زنجیره ارزش پتروشیمی میان هلدینگ خلیج فارس و صندوق نوآوری و شکوفایی در روز پایانی بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی میان دکتر علی عسکری مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و محمدصادق خیاطیان، رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به امضا رسید.
علی عسکری در این مراسم با بیان اینکه قله افتخارات ما در صنعت پتروشیمی، شرکت‌های دانش‌بنیان هستند و اگر به لحاظ مالی تقویت شوند می‌توانند آینده بهتری را برای این صنعت رقم بزنند، اظهار داشت: در این میان صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست دکتر خیاطیان نیز توانسته است حمایت‌های خوبی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به عمل آورد.
 وی تصریح کرد: اگر جنبه‌های مالی برای حمایت از‌ شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه یابد، این شرکت‌ها رشد خواهند کرد و ثمرات بسیار خوبی در اقتصاد کشور خواهند داشت.
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به تفاهم‌نامه این شرکت با صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: با امضای این تفاهم‌نامه‌، یکی از استراتژی‌های بزرگ هلدینگ خلیج فارس و حتی حوزه پتروشیمی کشور به منصفه ظهور می‌رسد.
این استراتژی حرکت به سمت زنجیره پایین دستی صنعت پتروشیمی است.
وی در پایان با بیان اینکه تنوع شرکت‌های دانش‌بنیان و تنوع تکنولوژی و دانش به توسعه پر سرعت زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی کمک می‌کند، خاطر نشان کرد: هدف ما از امضای این تفاهم‌نامه، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت پتروشیمی است تا با تقویت بنیه مالی آنها، شاهد توسعه و نیز روزآمد شدن فناوری در این صنعت باشیم.

توسعه زنجیره ارزش صنایع پایین دست صنعت پتروشمی با همکاری هلدینگ خلیج فارس
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در سخنانی با بیان اینکه  صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، صنعتی بالغ است و خوشبختانه در کشور ما نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد، گفت: در این میان شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از توانمندی‌های بالایی برای رفع نیازهای فناورانه این صنعت برخوردارند.
خیاطیان با بیان اینکه امروز بیش از هزار و 200 شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی فعال هستند، افزود: در این صنعت دو رکن «فناوری» و «سرمایه‌گذاری» نقش اساسی ایفا می‌کنند.
شرکت‌های دانش‌بنیان در این میان توانستند در رکن فناوری تا حدود زیادی نیازمندی‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را مرتفع کنند.
 وی با تشکر از همراهی دکتر علی عسکری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد که از زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی با تکیه بر پروژه‌های ارزش‌آفرین پایین دست این صنعت حمایت کنیم.
چرا که صنایع پایین دست صنعت پتروشیمی نیازمند توسعه تکنولوژی و شناسایی زنجیره و سرمایه گذاری است.
وی اظهارامیداری کرد در آینده نزدیک با همکاری هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس شاهد توسعه زنجیره ارزش صنایع پایین دست صنعت پتروشمی خواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه رفع نیازهای فناورانه صنعت پتروشیمی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان رقم خواهد خورد، گفت: در همین زمینه بر اساس تفاهم نامه مقرر شده است نیازهای فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی احصا و صندوق نوآوری نیز با شناسایی توانمندی های شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه رفع نیازهای فناورانه صنعت پتروشیمی کشور را فراهم سازد. 
دکتر خیاطیان با اشاره به اینکه تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی(cvc) با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است، گفت: این صندوق، فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دانش بنیانی در صنعت پتروشیمی را فراهم خواهد کرد.
این قبیل همکاری‌ها، ظرفیت‌های بسیار مناسبی است که به رونق و توسعه شرکت های دانش بنیان صنعت پتروشیمی کمک می‌کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با آغاز این همکاری و دید حمایتی دکتر علی عسکری و هلدینگ خلیج فارس، شاهد جولان هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان در صنعت پتروشیمی باشیم چراکه معتقدم توانمندی شرکت های دانش بنیان در این حوزه بسیار بالاست و ظرفیت بکارگیری صنعت پتروشیمی از حوزه دانش بنیان هم قابل افزایش است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین