تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۶
کد مطلب : 20857

وزیران خارجه ایران و ترکیه بر توسعه همکاری‌های دو کشور تاکید کردند

۰
plusresetminus
وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در گفت وگوی تلفنی بر توسعه همکاری‌های نزدیک دو کشور تاکید کردند.
وزیران خارجه ایران و ترکیه بر توسعه همکاری‌های دو کشور تاکید کردند
به گزارش صدای بانک از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه یکشنبه شب در تماس تلفنی با هاکان فیدان وزیر امور خارجه جدید ترکیه، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد همکاری های نزدیک بین دو کشور در دوره جدید تداوم و ارتقا پیدا کند.
امیرعبداللهیان در این گفت وگوی تلفنی با دعوت از همتای خود برای سفر به تهران، لزوم شتاب بخشیدن به برنامه گسترش مناسبات دوجانبه را مورد تاکید قرار داد.
وزیر امور خارجه همکاری ایران و ترکیه در مسایل منطقه ای را نیز حائز اهمیت بر شمرد و بر فعال‌سازی سازوکارهای منطقه‌ای تاکید کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه نیز ضمن ابراز تشکر از پیام تبریک امیرعبداللهیان، به اهمیت استمرار گفت وگوها و همکاری های خوب جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در زمینه دوجانبه و منطقه‌ای اشاره کرد و آمادگی خود برای کمک به توسعه مناسبات فیمابین دو کشور در دوره پیش رو را ابراز داشت.
هاکان فیدان تاکید کرد که در اولین فرصت به تهران سفر خواهد کرد.
وی با ابلاغ سلام رئیس جمهور ترکیه به دکتر رییسی رئیس جمهور، از حضور محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در مراسم تحلیف رئیس جمهور کشورش قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، رجب طیب اردوغان شب گذشته(شنبه) پس از ادای سوگند سومین دوره ریاست جمهوری، اعضای کابینه جدید ترکیه را معرفی کرد.
هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ترکیه در دولت جدید به عنوان وزیر امور خارجه معرفی و جانشین مولود چاووش اوغلو شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین