تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
کد مطلب : 22645

لزوم تداوم برگزاری جشنواره ملی بورس و رسانه

۰
plusresetminus
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، رسانه‌ها را یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در بازار سرمایه دانست و گفت: اصحاب رسانه در بازار سرمایه به مثابه نیروهای حافظ گردش آزاد اطلاعات، نقشی اساسی در جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی میان ذینفعان بازار سرمایه، بازی می‌کنند که شایسته تقدیر است.
لزوم تداوم برگزاری جشنواره ملی بورس و رسانه
به گزارش صدای بانک از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، عظیم ثابت، در خصوص نقش رسانه‌های تخصصی بورسی در توسعه بازار طی مصاحبه ای گفت: بی‌شک در جهان کنونی با وجود تمام الزامات و پیچیدگی‌های خاص آن، تصور دنیایی بدون وجود رسانه و استفاده از ابزارهای نوین آن ممکن نیست؛ این مهم در بازار سرمایه کشور ما نیز نقش بی بدیلی دارد و قطعا رسانه‌های موجود یکی از اصلی‌ترین ابزارهای ایجاد شفافیت و گردش آزاد اطلاعات در بازار سرمایه به شمار می‌روند.
او بیان کرد: اصحاب رسانه در بازار سرمایه به مثابه نیروهای حافظ گردش آزاد اطلاعات، نقشی اساسی در جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از عدم تقارن اطلاعاتی میان ذینفعان بازار سرمایه، بازی می‌کنند که شایسته تقدیر است.
دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار افزود: از سوی دیگر با گسترش رسانه‌های تخصصی‌تر در بازار، رسالت آن‌ها نیز به مراتب سنگین‌تر شده و اطلاع‌رسانی صحیح، به موقع و منصفانه با هدف ایجاد شفافیت و آگاهی‌بخشی و همچنین نمایش ضعف‌ها و کاستی‌های این بازار مالی به قصد اصلاح، بر دوش آن‌ها سنگینی خواهد کرد.
عظیم ثابت تاکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که سهم قابل توجهی از توسعه بازار سرمایه و برطرف کردن نواقص آن، مدیون فعالیت‌های خالصانه رسانه‌ها است و امید داریم که با حرفه‌ای و تخصصی‌تر شدن هرچه بیشتر رسانه‌ها در زمینه بازار سرمایه، شاهد توسعه سریع‌تر این بازار در کشورمان باشیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین