تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۴
کد مطلب : 25304
دکتر خانی در آیین امضای تفاهم نامه با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق توسعه ملی:

نرخ تسهیلات بانک توسعه صادرات جذاب‌تر از سایر بانکهاست

۰
plusresetminus
با هدف تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های دانش‌بنیان صادراتی، تفاهمنامه همکاری سه جانبه بین بانک توسعه صادرات ایران، صندوق توسعه ملی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان نهاد ریاست جهموری امضا شد.
نرخ تسهیلات بانک توسعه صادرات جذاب‌تر از سایر بانکهاست
به گزارش صدای بانک از روز سه شنبه روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، این تفاهمنامه، در پنجمین روز از ایام الله دهه فجر، با حضور دکتر روح الله دهقانی فیروآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، دکتر مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی و دکتر افشین خانی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در سالن اجتماعات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در این مراسم، ضمن تبریک ایام دهه فجر، گفت: براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، «کلید پیشرفت کشور، علم و فناوری است» و این فرایند بدون پیشگامی شرکت های دانش بنیان محقق نمی شود.

دکتر افشین خانی بهبود تراز تجاری کشور را در گرو رشد شرکت های دانش بنیان عنوان و تصریح کرد: بانک توسعه صادرات ایران، فارغ از سهمیه های تعیین شده، در ده ماهه اخیر حدود ۲.۷ همت به این حوزه اختصاص داده است، مانده ضمانتنامه های این بخش نیز بالغ بر ۲ همت بوده که این آمار بیانگر همسویی بانک توسعه صادرات ایران با سیاست حمایت از این شرکت هاست.

وی با اعلام رشد ۱۱۱ درصدی اعطای تسهیلات حوزه دانش بنیان بانک نسبت به سال گذشته، افزود: مشتریانی که در حوزه دانش بنیان، ریسک اعتباری قابل قبولی داشتند، از این بانک تسهیلات دریافت کرده اند چرا که متوسط نرخ موثر تسهیلات در مقایسه با بانک های دیگر برای آنها جذاب تر بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با ابراز آمادگی برای تداوم و توسعه همکاری های چندجانبه با نهادها و سازمان های موثر در امر تامین مالی و حمایت از شرکت های دانش بنیان، پیشنهاد داد: اولویت دهی به دانش بنیان ها در تخصیص ارز می تواند توان این شرکت ها را بیش از پیش افزایش دهد.

‎براساس این گزارش در این مراسم دکتر دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و دکتر غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی هم بیاناتی در خصوص تبعات مطلوب امضای تفام نامه های مشترک در توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان ارایه کردند.

‎مشروح سخنان ایشان در گزارشهای بعدی منتشر می شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین