تاریخ انتشارجمعه ۱۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۳
کد مطلب : 26007

امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه ابلاغ شد

۰
plusresetminus
بانک‌های عامل موظفند نسبت به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات پرداختی تا دو میلیارد ریال با سررسیدهای تا پایان سال 1402 تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه به ویژه سیل، سرمازدگی و خشکسالی با اولویت (متناسب با میزان وام و به صورت فصلی) اقدام و اصل تسهیلات را به مدت یک‌سال استمهال کنند.
امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه ابلاغ شد
به گزارش صدای بانک از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه شماره 03.722 مورخ 6 فروردین ماه سال 1403 موارد زیر را ابلاغ کرد:

بدين‌‌ وسیله بند "ض" تبصره (7) قانون بودجه سال 1403 کل کشور به شرح ذيل ابلاغ مي‌شود:

"‌ض‏‏‏‏- بانک‌های عامل موظفند نسبت به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات پرداختی تا دو میلیارد (2،000،000،000) ریال با سررسیدهای تا پایان سال 1402 تمامی بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه به ویژه سیل، سرمازدگی و خشکسالی با اولویت (متناسب با میزان وام و به صورت فصلی) و بر اساس آیین‌نامه اجرائی تدوین شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور که به تصویب هیات وزیران می‌رسد اقدام و اصل تسهیلات را به مدت یک‌سال استمهال کنند. 

بار مالی ناشی از این بند تا مبلغ یکصد و پنجاه هزار میلیارد (150،000،000،000،000) ریال توسط سازمان برنامه و بودجه کشور از محل بند «م» ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) تضمین و پرداخت خواهد شد. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است گزارش تفصیلی عملکرد این بند را هر شش ماه یک‌بار به کمیسیون‌های کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ارائه کند."

شایان ذکر است، تضمین‌نامه و دستورالعمل اجرایی بند قانونی اشاره شده متعاقباً ارسال خواهد شد. براین اساس، خواهشمند است دستور فرمائيد مراتب به نحو مقتضي به واحدهاي اجرايي ذي‌ربط ابلاغ شود.‏‏‏‏‏‏‏‏‏
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین