تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : 26587
معاون بانک مرکزی خبر داد:

بانک کشاورزی اولین بانک پذیرنده چک الکترونیک سایر بانک‌ها به صورت غیرحضوری

۰
plusresetminus
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بانک کشاورزی به عنوان اولین بانک، چک الکترونیک سایر بانک ها را از طریق ابزار‌های بانکی خود به صورت غیر حضوری و الکترونیک نقد می کند.
بانک کشاورزی اولین بانک پذیرنده چک الکترونیک سایر بانک‌ها به صورت غیرحضوری
به گزارش صدای بانک از روابط عمومی بانک کشاورزی، مهران محرمیان در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما خاطرنشان کرد: زیر ساخت های فنی برای ارایه این خدمت به مشتریان در کل شبکه بانکی فراهم شده است، ولی تا کنون تنها بانک کشاورزی پذیرش چک الکترونیک سایر بانک ها به صورت غیرحضوری را عملیاتی کرده است.
بر اساس این گزارش، چک الکترونیک بانک کشاورزی با نام «چابک»، خدمتی جدید در راستای اجرای سند تحول دیجیتال در فضای بانکداری کشور، توسعه ابزارهای بانکداری الکترونیکی و جایگزینی بسیار امن و سریع برای دسته چک های کاغذی است که سال گذشته در این بانک رونمایی شد.
این گزارش می افزاید: برای نقد کردن چک سایر بانک ها نیازی به داشتن گواهی امضای دیجیتال نماد وجود نداشته و مشتریان بانک کشاورزی صرفا با احراز هویت از طریق حساب یا کارت این بانک می توانند نسبت به نقد کردن چک الکترونیک سایر بانک ها اقدام کنند.
لیکن برای بهره مندی از سایر خدمات مرتبط با چک الکترونیک، مشتریان با داشتن حساب جاری در بانک کشاورزی می توانند با انجام مراحل زیر از خدمت «چابک» بهره مند شوند:
مراجعه به شعب بانک کشاورزی برای دریافت دسته چک الکترونیک
نصب برنامه هامون، انجام احراز هویت و دریافت گواهی امضای دیجیتال نماد از کافه بازار و یا سیبچه
مراجعه به سایت بانک کشاورزی به آدرس www.bki.ir ، انتخاب گزینه اینترنت بانک، پیشخوان مجازی و ورود به سامانه صیاد، انجام احراز هویت و انتخاب گزینه چابک
ثبت درخواست فعالسازی مشتری در چابک (چکاد) (تنها برای اولین بار لازم است)
انجام فعالیت های مرتبط با چک مانند ثبت چک، مشاهده کارتابل، انتقال چک، استعلام چک و ...
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین