تاریخ انتشارسه شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۵
کد مطلب : 26859

محصول دانشی صنعت نفت با شکست انحصار در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت

۰
plusresetminus
فناوران یکی از شرکت‌های فناور کشور سنسور غوطه‌وری برای اندازه‌گیری سطح سیالات در صنعت نفت و گاز را به تولید رساندند که با انجام موفق تست‌های عملیاتی در پالایشگاه‌ها، این محصول وارد فرآیند تجاری‌سازی شده است.
محصول دانشی صنعت نفت با شکست انحصار در مسیر تجاری‌سازی قرار گرفت
به گزارش صدای بانک از ایسنا، مهدی رهبر عالم، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور طی مصاحبه ای دستاورد این شرکت را سنسور اندازه‌گیری سطح سیال دانست و گفت: کاربرد عمده این سنسورها در صنعت نفت‌ و گاز و پتروشیمی است که به عنوان یک ابزار دقیق تلقی می‌شود.
وی با بیان اینکه از سال ۹۴ به دلیل اعمال تحریم‌ها کشور نتوانست این ابزار را وارد کند، اظهار کرد: این فناوری در اختیار کشور ژاپن است و ما با مهندسی معکوس توانستیم نمونه این سنسورها را در کشور بومی‌سازی کنیم.
این فناور اضافه کرد: یکی از روش‌های اندازه‌گیری ارتفاع سیال استفاده از روش غوطه‌وری است که این روش بر خلاف مدل شناوری پیچیدگی زیادی دارد، ولی حساسیت پایین آن نسبت به چگالی و عدم تاثیرپذیری از بخارات سیال موجب شده که جزء روش‌های پر کاربرد در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی باشد.
رهبر عالم خاطر نشان کرد: نمونه ساخته شده سنسورهای اندازه‌گیری سطح سیال در یکی از پالایشگاه‌های پارس جنوبی نصب شده و تست‌های عملیاتی آن با موفقیت پاس شده است.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت فناور یادآور شد: ما در حال انجام فرآیند تجاری‌سازی این محصول هستیم.
وی با اشاره به اهمیت این سنسور، گفت: این سنسورها در مخازن به منظور اندازه‌گیری و برآورد سطح مایع موجود در آن به کار برده می‌شود. اطلاعات این سنسور هم از طریق نمایشگرها قابل دسترسی است و هم اطلاعات را از طریق سیگنال الکتریکی برای اپراتور ارسال می‌کند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین