تاریخ انتشارسه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۲
کد مطلب : 26979
بر اساس آخرین آمار منتشر شده در سامانه کدال مشخص شد؛

افزایش صددرصدی سود هر سهم «وتجارت»

۰
plusresetminus
افزایش بیش از صددرصدی سود هر سهم بانک تجارت از 506 ریال به مبلغ 1024 ریال با تسویه مطالبات این بانک بابت تعهدات ارزی سال‌های ۱۳۹۱-۱۳۹۰ پس از اتمام حسابرسی و تأیید مطالبات توسط بانک مرکزی محقق شد.
افزایش صددرصدی سود هر سهم «وتجارت»
به گزارش صدای بانک از مدیریت روابط‌عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی بانک تجارت، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده در سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال) و بموجب تسویه مطالبات فوق، سود شناسایی شده برای هر سهم «وتجارت» به 1024 ریال افزایش یافته که این درآمد تماما غیرمشاع است.
ازجمله آثار مالی این رویداد مهم می‌توان به بهبود نسبت کفایت سرمایه بانک از 4.6 به 6.09 درصد اشاره کرد؛ این در حالی است که با توجه به برنامه افزایش سرمایه بانک، عدد کفایت سرمایه در پایان سال 1403 به 8 درصد خواهد رسید، اتفاقی که افزایش توان توزیع سود نقدی، به بالاتر از 10 درصد را به دنبال خواهد داشت.
این اتفاق مثبت همچنین افزایش حدود نظارتی از جمله افزایش توان اعطای تسهیلات و به تبع آن افزایش سودآوری بانک را در پی دارد.
کاهش نسبت قیمت به سود هر سهم (P/E) از دو و نیم درصد به یک و دو دهم درصد را می‌توان یکی دیگر از آثار این رویداد دانست. باتوجه به اینکه تسویه مطالبات بانک به‌صورت نقدی انجام می‌شود، ورود نقدینگی حداقل به میزان 190 هزار میلیارد ریال را در پی خواهد داشت که آثار درآمدی ناشی از ورود این نقدینگی، حداقل 60 هزار میلیارد ریال درآمد در سال برای این بانک است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین