تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
کد مطلب : 11211

امیر قاسم راضی، فیلم سینمایی "سرد" را در تهران کلید زد

۰
plusresetminus
فیلمبرداری فیلم سینمایی"سرد" به نویسندگی و کارگردانی امیرقاسم راضی چند روزی است که در تهران آغاز شده و پویان مکری، سونیا اسماعیلی و مینا نوروزی فرد اولین بازیگرانی بودند که مقابل دوربین این کارگردان رفتند.
امیر قاسم راضی، فیلم سینمایی "سرد" را در تهران کلید زد
به گزارش صدای بانک،" سرد" داستان خانواده ای را روایت می کند که مشغول اسباب کشی به منزل جدید هستند، اما اتفاقی رخ می دهد که جدال با مرگ و زندگی آغاز می شود. همه چیز جدی است. زندگی هم شوخی نیست. وقتی جدی می شود، مرگ درمی زند. ما پرسه می زنیم میان خنده و اندوه و زندگی و مرگ...
عوامل این فیلم عبارتند از: نویسنده و تهیه کننده وکارگردان: امیر قاسم راضی، دستیار کارگردان و برنامه ریز و منشی صحنه: طاهره بخشی، مدیر فیلمبرداری: شاهین عراقی، صدابردار: سهیل متولی، گریم و طرح و اجرا: حسین صالحیان و اعظم رحمانی، طراح صحنه: اکبر محمد صالحی، مدیر تولید: علی آرمان شکیب، جانشین تهیه و مجری طرح: مینا نوروزی فرد، عکاس: نادر پیرزاد و روابط عمومی: مجید بیگناه.
پویان مکری، سونیا اسماعیلی، مینا نوروزی فرد، سرورعلیدوست، مددی مهر، علیرضا جلالی، رضا کریمی، کرشمه یوسفی و کودک خرد سال مهیاس جعفری از بازیگران اصلی فیلم سینمایی "سرد" هستند.
اميرقاسم راضي متولد 1339 تهران و دانش آموخته دانشكده هنرهاي زیبا دانشگاه تهران است. او فعاليت های هنری و سينمايي خود را در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از سال 1352 آغاز كرد. سپس به کشور هلند مهاجرت و فیلم ماهی را درهلند ساخت. فیلم سینمایی "ماهی" با حضوردر جشنواره های بین المللی: فیلم حیدرآباد، تایوان، اوزنابروگ، هامبورگ وفستیوال بین المللی اولدنبرگ جوایز عنوان بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و دیپلم افتخار را کسب کرد.
 بعد از فیلم ماهی، امیر قاسم راضی فیلم "گل سرخی از آفریقا" را در سال 2000 میلادی در هلند جلوی دوربین برد. "گل سرخی از آفریقا" بسیار خوش درخشید و موفق شد جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگری را ازجشنواره های بین المللی فیلم بارسلونا، اوزنابروگ، هامبورگ، اولدنبرگ، فستیوال بین المللی فیلم ایران و کانادا، جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان و جشنواره بین المللی فیلم رشد تهران بدست آورد.
سازمان ملل متحد نیز 3 جایزه ویژه خود را به فیلم" گل سرخی از آفریقا" اهدا کرده است.
امیرقاسم راضی در اوایل دهه 80 شمسی دوباره به ایران بازگشت و به فعالیت های سینمایی خود ادامه داد. فیلم های کودک شاعر، نقطه صفر، هفت شب و خانه خوشبخت از ساخته های امیرقاسم راضی در ایران است. 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین