تاریخ انتشارسه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
کد مطلب : 11807

موتور عرضه‌های امسال فرابورس با حگهر روشن شد

۰
plusresetminus
نخستین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال 1401 امروز 20 اردیبهشت، با روش حراج به سرمایه‌گذاران واجد شرایط انجام شد و طی این عرضه، 10 درصد از سهام شرکت گهرترابر سیرجان در نماد معاملاتی «حگهر» روی میز فروش رفت. در پایان زمان سفارش‌گیری 26 صندوق موفق به خرید سهم «حگهر» شدند.
موتور عرضه‌های امسال فرابورس با حگهر روشن شد
به گزارش صدای بانک از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت گهر ترابر سیرجان در نماد معاملاتی «حگهر»، قیمت مبنا 5 هزار و 450 ریال تعیین و سفارش‌گیری بدون سقف قیمت انجام شد.
همچنین زمان سفارش‌گیری نیز از ساعت 9:30 آغاز تا 11:30 در نظر گرفته شده بود که طی این آن 128 صندوق متقاضی عرضه اولیه شرکت گهر ترابر سیرجان بودند که در نهایت 26 صندوق موفق به خرید سهم «حگهر» شدند.
در این میان بیشترین قیمت معامله شده روی نماد «حگهر» 6610 ریال و کمترین قیمت معامله شده نیز 5740 ریال ثبت شد. به این ترتیب رقم 5943 ریال به عنوان متوسط موزون قیمت معاملات ثبت شد که نماد از روز بعد روی این قیمت بازگشایی خواهد شد.
از سوی دیگر در عرضه اولیه سهام شرکت گهر ترابر سیرجان سرمایه‌گذاران واجد شرایط یعنی صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت‌شده نزد سازمان بورس امکان حضور داشتند و بنا به تحلیل و ارزش‌گذاری خود، قیمت پیشنهادی را با توجه به کف قیمتی اعلام‌شده در سامانه معاملات ثبت کردند.
همچنین در عرضه اولیه «حگهر» حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی 44 میلیون و 400 هزار سهم تعیین شده بود و شرکت کارگزاری بانک سپه به عنوان مشاور عرضه، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان به عنوان بازارگردان و شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه گل‌گهر به عنوان متعهد عرضه نقش‌آفرینی کردند.
همچنین تامین سرمایه امید به عنوان متعهد خرید این عرضه، تعهد خرید 50 درصد از سهام در نظر گرفته شده به میزان به میزان 222،000،000 سهم را داده بود.
حگهر را بیشتر بشناسیم
امیر علی نجمی نوری مدیرعامل شرکت گهر ترابر سیرجان پیش‌تر در مراسم معارفه «حگهر» به چشم‌انداز وضعیت حمل‌ونقل مواد معدنی منطقه گل گهر با توسعه‌های آتی نیز به روند رو به رشد تولید محصولات نهایی منطقه اشاره کرده و گفته بود: محصولات نهایی منطقه در سال 1401 به بیش از 18 میلیون تن خواهد رسید و این عدد در افق 1404 بیشتر از 21 میلیون تن خواهد بود، این روند صعودی چشم‌انداز روشنی از فعالیت‌های حگهر که حمل محصولات این منطقه را بر عهده دارد، ترسیم می‌کند.
او در تشریخ وضعیت سود خالص حگهر در سال 1400 از رسیدن این سود به 3 هزار و 675 میلیارد ریال در سال 1400 خبر داده و گفته بود: پیش‌بینی سود خالص برای سال جاری 3 هزار و 428 میلیارد ریال است که دلیل بالاتر بودن سود 1400 نسبت به پیش‌بینی امسال تعدیل‌های سه‌ماهه پایانی سال گذشته بود، همچنین ارزیابی بودجه 1401 در شرایط نرمال و با عدد حداقلی بوده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین