تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۱
کد مطلب : 13758

۳ ارز دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری در صورت بروزرسانی موفق اتریوم

۰
plusresetminus
به گزارش کوین تلگراف، پس از سال‌ها انتظار، سرانجام اتریوم آماده شد تا به یک بلاک چین تمام عیار اثبات سهام تبدیل شود.
۳ ارز دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری در صورت بروزرسانی موفق اتریوم
به گزارش صدای بانک از سیگنال و به نقل از ارز دیجیتال پس از بروزرسانی موفق گرلی، قیمت اتریوم با جهشی 5 درصدی به حدود 1,950 دلار رسیده که این سطح از قیمت، بالاترین قیمت اتریوم ظرف بیش از دو ماه گذشته است. در همین حین، برخی دیگر از ارزهای دیجیتال که از این بروزرسانی سود می‌برند نیز روند صعودی قیمت خود را آغاز کرده و حتی برخی از آنان عملکرد قیمتی بهتری نسبت به خود توکن اتریوم کسب کرد‌ه‌اند.
3 ارز دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری بعد از بروزرسانی اتریوم
نمودار قیمت جفت‌ارز اتریوم/ دلار آمریکا در نمای روزانه
آیا در پایان ماه سپتامبر (مهر ماه) این توکن‌ها از لحاظ قیمتی عملکرد بهتری نسبت به توکن اتریوم رقم خواهند زد؟ بیاید دقیق‌تر نگاه کنیم.

لیدو دائو (LDO)

بروزرسانی مرج، خیل عظیم ماینرهای اتریوم را با تعدادی اعتبارسنج‌ که تنها باید 32 اتریوم به عنوان یک ذخیره اقتصادی داشته باشند، جایگزین می‌کند. همین شرط فرصت خیلی خوبی در اختیار واسطه‌ها قرار می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به پلتفرم‌های اشاره کرد که اتریوم سهامدارانی که بودجه کافی ندارند را گرفته و سود ناشی از اعتبارسنجی را بین آنان تقسیم می‌کنند. لیدو دائو یکی از همین نوع پروژه‌هاست.
از نظر میزان سرمایه‌ای که در قرارداد هوشمند مرج به عنوان ذخیره قفل شده است، لیدو دائو پیشروترین سرویس سهامداری محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که 4.15 میلیون اتریوم در این قرارداد هوشمند موسوم به اتریوم 2 ریخته شده است که صرافی کوین بیس (Coinbase) با ذخیره 1.55 میلیون اتریوم مشتریانش در این قرارداد، پیشتاز محسوب می‌شود.
3 ارز دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری بعد از بروزرسانی اتریوم
مقدار ذخیره شده شده در قرارداد هوشمند اتریوم 2
اگر بروزرسانی مرج موفق باشد،‌ تقاضا برای استفاده از خدمات لیدو دائو نیز افزایش پیدا می‌کند
بدین ترتیب قیمت لیدو دائو (LDO) که ارزش آن بین 14 ژوئیه (23 تیر) تا زمان انتشار اخباری مبنی بر احتمال مهاجرت اتریوم به الگوریتم اثبات سهام، در حدود 200 درصد رشد داشته بود، باز هم می‌تواند به رشد خود ادامه دهد.
3 ارز دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری بعد از بروزرسانی اتریوم
نمودار قیمت جفت‌ارز لیدو دائو/ دلار آمریکا در نمای روزانه
بنابراین لیدو دائو یکی از ارزهای دیجیتالی است که می‌تواند بیشترین سود را از انتقال موفقیت آمیز اتریوم به الگوریتم اثبات سهام کسب کند.

اتریوم کلاسیک (ETC)

اتریوم کلاسیک یکی دیگر از دارایی‌هایی است که در هفته‌های اخیر توجه طرفداران افزایش قیمت یا به اطلاح گاوهای این بازار را به خود جلب کرده است. دلیل این توجه در درجه اول پتانسیل این ارز برای استخراج‌کنندگانی است که از شبکه اتریوم خارج می‌شوند.
از آنجایی که اتریوم کلاسیک از سال 2016 و طی هاردفورکی بحث برانگیز مسیرش از زنجیره اصلی جدا شد، تقریباً تمام ویژگی‌های فنی شبکه فعلی اتریوم مبتنی بر اثبات کار (PoW Ethereum) را داراست و بنابراین پناهگاهی امن برای استخراج‌کنندگان اتریوم محسوب می‌شود.
مانند لیدو دائو که درباره آن توضیح دادیم، قیمت اتریوم کلاسیک نیز از زمان اعلام خبر بروزرسانی مرج در 14 ژوئیه (‌23 تیر)، بیش از 200 درصد افزایش قیمت داشته است. بنابراین احتمال ادامه پیدا کردن روند صعودی آن در آینده و پس از بروزرسانی موفق احتمالی بالا خواهد بود.
3 ارز دیجیتال مناسب سرمایه‌گذاری بعد از بروزرسانی اتریوم
نمودار قیمت جفت‌ارز اتریوم کلاسیک/ دلار آمریکا در نمای روزانه

اُپتیمیسم (Optimism)

اپتیمیسم یک سرویس رول آپ (rollup service) برای اتریوم است. به عبارت دیگر، وظیفه اپتیمیسم جمع آوری انبوه داده‌های برون زنجیره‌ای (off-chain) در دسته‌هایی مشخص (batches) و برگرداندن نتایج به شبکه اصلی اتریوم بعد از تایید الگوریتم اجماع است.
همچنین بخوانید:‌ پس از راه‌ندازی اتریوم 2.0، چه بلایی سر شبکه‌های لایه دوم خواهد آمد؟
همچنین اپتیمسیم یکی از شبکه‌های لایه 2 محسوب شده که پس از بروزرسانی مرج از نقشه راه رول آپ محور (Rollup-Centric) اتریوم بهره خواهد برد. جالب توجه است که قیمت توکن حاکمیتی شبکه اپتیمیسم از زمان اعلام خبر تاریخ انتشار بروزرسانی مرج تاکنون چیزی حدود 50 درصد رشد یافته است.
چشم‌اندازی که اتریوم برای استقرار اپتیمیسم در شبکه خود پس از بروزرسانی مرج داده است، می‌تواند یک کاتالیزور برای روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال به حساب آید.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین