تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
کد مطلب : 15942
سخنگوی صنعت برق:

آغاز تبادل برق با ترکیه

نیروگاه‌ها بیش از ۷۰ درصد از گاز استفاده می کنند
۰
plusresetminus
سخنگوی صنعت برق از شروع تبادل برق با ترکیه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳.۵ روز برق را از این کشور دریافت و ۳.۵ روز صادرمی کنیم.
آغاز تبادل برق با ترکیه
به گزارش صدای بانک، مصطفی رجبی مشهدی روز چهارشنبه در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی در نشستی خبری، در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت صادرات برق به ترکیه، اظهار داشت: اکنون سنکرون انجام شده، ۶۰۰ مگاوات را به طور آزمایشی وارد تبادل کردیم و با آخرین فناوری روز دنیا به صورت یک پست «بک تو بک» کار را پیش می بریم.
وی با بیان اینکه با این تکنولوژی از اختلالات فرکانسی جلوگیری می شود، گفت: ۶۰۰ مگاوات در این مرحله اقدام شده و امیدواریم بتوانیم تبادلات را گسترده‌تر کنیم.
سخنگوی صنعت برق درخصوص هدفگذاری صنعت برق برای صادرات برق به اروپا، افزود: یکی ازمسیرها اروپاست و از طریق ترکیه می‌توانیم به آن راه پیدا کنیم.
رجبی مشهدی در پاسخ به سوالی در خصوص تامین سوخت زمستان نیروگاه‌ها، با تاکید بر اینکه اکنون تامین گاز نیروگاه‌ها در اولویت وزارت نفت است، گفت: برنامه‌ریزی این است که هیچ‌گونه خاموشی به نیروگاه ها از بابت عدم سوخت تحمیل نشود.
وی با بیان اینکه در رو های سرد سال ممکن است درصد گاز به سوخت مایع به ۵۰ درصد برسد، افزود: اکنون بیش از ۷۰ درصد سوخت نیروگاه‌ها از طریق گاز تامین می‌شود.
سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: اگر یک مقایسه در طول چند روز گذشته نسبت به سال قبل داشته باشیم، گاز تحویلی به نیروگاه ها دوبرابر افزایش یافته و اکنون از سوخت جایگزین کمتری استفاده می‌کنیم و با تلاش هایی که در وزارت نفت می‌شود، مشکلی برای تامین برق نخواهیم داشت.
به گفته رجبی مشهدی، خواسته وزارت نفت و وزارت نیرو از مشترکان کاهش ۱۰ درصدی مصرف است و اگر این اتفاق بیافتد با مشکل کمتری مواجه می شویم. وی با بیان‌ اینکه برای گاز تحویلی به نیروگاه یک برنامه مشخص می‌شود، افزود: تاکنون از آنچه مشخص شده گاز بیشتری به نیروگاه هاتحویل داده شده است.
منبع: اگزیم نیوز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین