تاریخ انتشاردوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۶
کد مطلب : 19319

تامین مسکن عموم مردم با طرح "تملی" بانک ملی ایران

۰
plusresetminus
بانک ملی ایران در راستای تامین مسکن عموم مردم به خصوص اقشار کم‌‌درآمد جامعه، افزایش قدرت انتخاب مشتریان و تنوع در ارائه خدمات بانکی، حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن را روانه بازار کرد.
تامین مسکن عموم مردم با طرح "تملی" بانک ملی ایران
به گزارش صدای بانک از روابط عمومی بانک ملی ایران، سپرده‌‌گذاران در این حساب علاوه بر دریافت سود سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت با توجه به ضوابط تعیین شده از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن نیز بهره‌‌مند می‌‌شوند.
در این طرح امکان صدور یک ورق اوراق موضوع طرح درصورت ایجاد میانگین 182 میلیون ریال در حساب ویژه طرح (به نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) در هر ماه (با حفظ حداقل مانده 160 میلیون ریال) وجود دارد.
بدیهی است به ازای هر 182 میلیون ریال در میانگین مذکور، یک برگ اوراق گواهی حق تقدم منتهی به پانزدهم هر ماه، به مشتری تعلق خواهد گرفت.
اوراق موضوع این طرح، برگه‌‌های الکترونیکی دریافت تسهیلات خرید یا ساخت مسکن است که به دارندگان حساب سپرده سرمایه‌‌گذاری خاص تحت شرایطی ویژه اعطا می‌‌شود. دارندگان این اوراق علاوه بر استفاده از تسهیلات مسکن، امکان فروش اوراق به غیر (براساس شرایط و ضوابط مقرر) را دارند.
متقاضیان تسهیلات خرید یا ساخت از طریق فرابورس می‌توانند با خرید اوراق موضوع طرح با نماد تملی و با مراجعه به شعبه، اقدام به درخواست تسهیلات و دریافت آن نمایند.
شایان ذکر است اعطای تسهیلات خرید و جعاله در قبال اوراق مسکن برای زوجین و به صورت انفرادی به شرح جدول ذیل امکان پذیراست.
(مبالغ به میلیون ریال)
 
برحسب مناطق شهری مجموع تسهیلات خرید مسکن و جعاله در قبال اوراق مسکن
انفرادی زوجین
تهران 800ر2 800ر4
مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200هزار نفر جمعیت 400ر2 000ر4
سایر مناطق شهری 000ر2 200ر3
 

 

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین